Користь впливу соляних сполук відома давно, певно, кілька століть. Ще в давні часи заможні люди використовували такі корисні властивості для оздоровлення та покращення загального стану організму.
Ефективність соляних кімнат доведена роками, а оздоровчі комплекси Закарпаття – це справжній скарб, який є дуже доступним у фінансовому плані та територіально, адже це наше, рідне.
Що таке соляна кімната
Соляні кімнати, або їх ще часто називають печерами, – це місцини, в яких створений особливий мікроклімат, а склад повітря ідентичний морському. Інші характерні особливості:
- стеля та стіні з товстим нашаруванням солі;
- повітря сухе за рахунок чого не розмножуються мікроорганізми;
- в приміщення розпилюється сольовий аерозоль з певною періодичністю.
Перебування в такій кімнаті корисне з лікувальною та профілактичною метою. Сольові частинки позитивно впливають на організм, адже є відмінним антисептиком.
Такий СПА відпочинок в Закарпатті на рівні з іншими, наприклад, термальними басейнами, джакузі, сухою сауною, ваннами Кнайпа допоможе відчути максимальне розслаблення та подарує неймовірно приємні відчуття.
Користь та показання до відвідування соляних печер
Оздоровчий відпочинок в сольовій кімнаті – це дуже корисно. Коли перебуваєте в такому просторі, то мікрочастинки солі проникають в найвіддаленіші відділи бронхів та осідають на шкірі. Це забезпечує імуномодулюючий, бронходренажний та протизапальний ефект. Крім того, сіль дуже позитивно впливає на шкіру, лишень пригадайте, який результат дає перебування на морських курортах. Ключова перевага сольових кімнат в тому, що їх можна відвідати та відчути той самий позитивний ефект в будь-який час року, і для цього навіть їхати далеко не потрібно, адже чимала кількість баз є на Закарпатті.
Показаннями для відвідувань таких процедур є:
- захворювання дихальних шляхів, в тому числі астма та алергії;
- рецидивуючі бронхіти;
- період відновлення від ГРВІ;
- патології лор-органів;
- шкірні захворювання, в тому числі в хронічній формі;
- неврози, депресії;
- синдром хронічної втоми.
Дуже корисно проходити періодично курси відвідувань сольових кімнат для дітей. Навіть якщо у вас немає жодного з перелічених вище станів, сеанси відвідування процедури здатні покращити самопочуття і настрій.
Зауважимо, що все ж соляні кімнати мають деякі протипоказання. В першу чергу це клаустрофобія, гострі періоди будь-якого з наведених вище захворювань, жар, туберкульоз, хронічна серцева недостатність, злоякісні пухлини.
Як допомагає сольова кімната: механізм дії
Спеціально обладнані приміщення, які ще називаються галокамерами, мають особливі умови. Мікроклімат керований, його створює медичне обладнання, яке, власне, й відповідає за насичення повітря сольовим аерозолем. Розмір частинок складає 1-5 мк, а концентрація підтримується на рівні 14-20 мг/м куб.
Організм людини у звичайному стані містить 300 г солі, вона необхідна для підтримки багатьох життєво важливих функцій. В тій формі, в якій цей мінерал надходить в сольовій кімнаті, він дуже позитивно впливає на організм, а саме:
- відтворення оптимального балансу рН у клітинах шкіри та інших тканинах;
- стимуляція секреції слини та шлункового соку, сприяння якісному перетравлюванню їжі;
- покращення апетиту;
- стабілізація процесу травлення;
- нормалізація синтезу бронхіального слизу і функції альвеол – це сприяє виведенню мокротиння;
- нормалізація обміну речовин;
- позбавлення від шкірних захворювань, в тому числі псоріазу, лишаю, екземи;
- перешкоджання згущенню крові та утворенню тромбів. Тим самим вдається здійснити профілактику інфаркту, інсульту.
Сеанси сольової терапії дуже корисні будуть людям з безсонням, тим, у кого є прояви депресії та фобій. Крім того, пройдений курс допоможе позбавитись від головного болю, стабілізує рівень тиску, відновить працездатність та поліпшить настрій.
Якщо ви прагнете не лише оздоровити свій організм, але й покращити стан тіла, шкіри, то потрапивши в «Косино», на Закарпатті, обов’язково варто відвідати Medical SPA. Це унікальні технології та практики для оздоровлення душі та тіла.
Частота відвідування та кількість сеансів: корисні рекомендації
Оптимальною частотою відвідування є кожні 6-12 місяців, за умови, що немає показань до інтенсивнішої терапії. Стандартний курс складається з 10 процедур, які проводяться щоденно або з інтервалом через один день.
Тривалість перебування – 50-60 хвилин, діти до 12 років – 20-30 хв. Причому для наймолодших відвідувачів можуть бути обладнані гральні майданчики. Цікаво, що відвідини таких кімнат дозволені дітям від 1 року. Це доступно завдяки тому, що ефективність заснована на застосуванні природних факторів зовнішнього середовища. Зауважимо, що самі по собі соляні печери не зможуть вилікувати те чи інше захворювання, вони зазвичай використовуються як метод профілактики або в як підтримуюча міра.