Карпати — мальовнича місцевість, де є безліч розваг для відпочинку. Тут можна насолоджуватися мандрівками в гори, басейнами, гірськолижними курортами та іншими видами активності. Цілий рік у Карпатах є купа варіантів відпочинку. Наприклад, дуже популярним є оздоровлення за допомогою термальних вод. Це гарячі джерела води, які дають змогу покращити стан під час загострення різних хвороб. Найвідомішим наразі є величезний оздоровчий комплекс «Термальні води в “Косино”» з природними басейнами цілющих вод, що значно покращують імунітет та полегшують перебіг багатьох хвороб. До того ж такі джерела допомагають відпочити не лише фізично, а й морально.

Переваги термальних вод

Комплекс «Термальні води “Косино”» надає можливість оздоровитися та привести своє тіло в тонус. Він має безліч переваг:

 • позитивні властивості термальної води для здоров’я;
 • різноманітні розваги для дорослих та дітей на території оздоровчого комплексу;
 • декілька видів басейнів для активного відпочинку;
 • ресторани, бари та екзотична музика;
 • комфортні умови в готелі;
 • ігрові майданчики для дітлахів;
 • аквапарк та інші види розваг.

Оздоровчо-рекреаційний комплекс «Термальні води “Косино”» розташований на шлейфі мінеральних термальних вод, що пролягає через частину територій таких європейських країн, як Франція, Італія, Іспанія, Сербія, Хорватія, Австрія, Швейцарія та Балканський півострів. Він охоплює більшу частину Закарпатської області, зокрема Виноградівський і Берегівський райони.

Цілюща вода курорту надходить з однієї з трьох свердловин у Закарпатті, відомої як 16 Т. Ще в 80-х роках минулого століття її випадково виявили радянські геологи під час пошуку нафтових родовищ. Гарячий гейзер води підіймається з глибини 1190 метрів під землею й потрапляє в термальний басейн із температурою 40–45 °C.

Хімічний склад лікувальної термальної води

Термальна вода з косинського джерела має загальнооздоровчий вплив на організм, збагачуючи його необхідними речовинами та мікроелементами:

 • залізом, яке присутнє в червоних кров’яних тілах і відповідає за транспорт кисню до клітин;
 • кальцієм, який є основним будівельним елементом кісткової тканини;
 • калієм і натрієм, що необхідні для скорочення м’язів, зокрема серцевого;
 • цинком, який важливий для синтезу вітаміну Е, а також впливає на здоров’я шкіри, волосся та нігтів, підтримує чоловічу репродуктивну функцію;
 • хлором, який забезпечує нормальну діяльність нервової системи;
 • селеном, котрий бере участь у синтезі гормонів щитоподібної залози;
 • хромом, який регулює вуглеводний обмін і нормалізує рівень цукру в крові;
 • міддю, що має бактерицидні властивості й допомагає зупинити запальні процеси;
 • ванадієм, який знижує синтез холестерину в організмі;
 • магнієм, необхідним для синтезу білків, важливим для роботи нервової та серцево-судинної систем. Також він сприяє виведенню холестерину з організму.

Загалом відпочинок у «Термальних водах “Косино”» має безліч позитивних властивостей, оскільки значно покращує самопочуття, дозволяє перезавантажитися та поповнити сили та енергію. До того ж цілюща вода допомагає покращити стан здоров’я тим, хто страждає на різноманітні хвороби та полегшити їх перебіг. Ціна перебування на курорті варіюється та залежить від багатьох факторів, таких як вибраний готель, види розваг, період відпочинку та інші.

Корисні властивості термальної води

Користь джерел визначена спеціалістами Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології Міністерства охорони здоров’я України. Згідно з бальнеологічним висновком №99 від 12 грудня 2006 року, термальні води Косинського родовища рекомендовані для зовнішнього застосування при наступних захворюваннях:

 • хвороби опорно-рухового апарату: артроз, остеохондроз, артрит, поліартрит, наслідки переломів суглобів, післяопераційний стан, захворювання суглобових тканин;
 • захворювання серцево-судинної системи: гіпертонічна хвороба та постміокардичний кардіосклероз із порушенням кровообігу не вище I ступеня;
 • захворювання периферичної нервової системи: травми нервових закінчень і сплетінь, хвороби нервової системи, радикуліт, полірадикулоневрит;
 • захворювання периферичних судин: атеросклероз судин кінцівок, ендартерит із порушенням кровообігу нижніх кінцівок I-II ступеня, акроангіоневроз, варикоз;
 • хвороби біліарної системи: хронічний безкам’яний холецистит, дискінезія жовчовивідних шляхів, стан після холецистектомії.

Важливо! Рекомендований час перебування в басейні становить 15–20 хвилин 3 рази на день.

Чим особливий комплекс «Термальні води “Косино”»

Оздоровчо-рекреаційний комплекс розташований на площі 8 гектарів і має все необхідне для насиченого активного відпочинку. На території «Термальних вод “Косино”» є велика кількість басейнів, тож кожен знайде собі щось до душі: Басейни-Близнюки, Смарагдовий басейн, Дитячий басейн, Плавальний басейн, Інь-Янь із контрастним купанням у холодній та гарячій воді, «Золотий кран здоров’я “Косино”»  та інші.

Родзинкою комплексу є «Королівські сауни». Любителі парилень зможуть відвідати Евкаліптову, Трав’яну, Угорську, Римську сауну або хамам, після чого можна охолодитися в Крижаній печері.

У літній сезон, коли температура повітря доволі висока, на території працює аквапарк із великою кількістю захопливих гірок: Камікадзе, Метелик, Чорна діра та інші. Крім того, на території комплексу також можна зайнятися спортом у тренажерній зоні або мотузковому парку. Для дітей теж передбачені різноманітні розваги: ігрова кімната з аніматорами, дитячий майданчик та мінізоопарк.

Підкріпитися відвідувачі можуть у численних фуд-зонах або барах. На території комплексу також розташовані розкішні ресторани.