Закарпаття – це, без перебільшення, унікальний регіон України, де на відносно невеликій території зібрані справжні скарби природи, пам’ятки історії, культури, а також чимало гастрономічних родзинок.
Місць, де відпочити в Закарпатті, насправді дуже багато. Звісно, лише вам обирати активність відпустки, адже все залежить від уподобань.
Водоспад Шипіт
В серці Карпат, біля підніжжя гори Гемба, в ущелині розташоване одне з природних чудес країни — це каскадний водоспад Шипіт. Він починається ще на високих схилах гори Великий Верх, а струмени кришталево чистої води спадають з висоти 14 метрів та розбиваються об каміння. Цей об’єкт дуже популярний серед туристів, адже ви зможете ним милуватися незалежно від сезону, який оберете для подорожі. Цікаво, що навіть взимку він повністю не замерзає. А особливо барвисто виглядає ця локація влітку та восени, адже навколо неї просто надзвичайно барвисті краєвиди.
Озеро Синевир
Важко уявити, що може краще символізувати Закарпаття, ніж легендарне озеро. Простір навколо нього – це дійсно казка. Ті, хто хоч раз відвідав Синевир, називають його місцем сили. Крім того, це, без перебільшення, дуже загадкова природна пам’ятка. Саме озеро сховане в густому хвойному лісі, який теж є візитівкою Закарпаття. Вражає кришталево чиста вода, до того ж глибина достатньо велика і вона чудово проглядається. Туристів, які прагнуть на власні очі побачити Синевир досить багато, і це місце однозначно цього варте.
Цікаво, що навіть в найбільшу літню спеку прогрівання товщі води відбувається лише на декілька метрів. Якщо піднятися над Синевиром, то можна побачити око з зіницею, роль якої грає маленький острів.
Село десяти музеїв
Не поспішайте від’їжджати від Синевиру, адже неподалік від нього є Колочава – дуже мальовниче місце. Довжина цього села складає 15 км, воно є найдовшим в Україні. Однак не лише цим воно знамените. Славиться Колочава своєю давньою історією. Так, перші згадки датуються 1463 роком.
Вас, певно, дуже здивує той факт, що в селі є десять музеїв. Від їх відвідування ви отримаєте справжнє естетичне задоволення. Цікаво побачити давню вузькоколійку, церкву Святого Духа, а також історико-військові музеї.
Термальні води
Побувати на відпочинку і не спробувати термальні води в Закарпатті просто неможливо. Адже тут не лише гарно, але й може бути дуже корисно для організму. Такі гарячі джерела дуже ефективно покращують стан при загостренні деяких хвороб. Особливо важливо звертати увагу на природне походження. Саме така місцевість в «Косино».
Вплив на організм:
- покращення імунітету;
- полегшення перебігу чималої кількості хвороб;
- фізичний та моральний відпочинок.
Це все досягається за рахунок унікального хімічного складу. Так, у воді є залізо, кальцій, калій, цинк, хлор, селен, ванадій, магній. Всі вони покращують стан організму та додають енергії.
База відпочинку в Закарпатті «Косино» пропонує також можливості для сімейного відпочинку. Там, крім термальних вод, є басейни для активного відпочинку, чимало розваг для дорослих та дітей, комфортні умови в готелі та ігрові майданчики для дітей. Це те місце де зможуть відпочити та розслабитись всі члени сім’ї, причому з максимальною користю для організму.
Замки Закарпаття
Славетні архітектурні споруди Закарпаття – це те, що також просто необхідно відвідати. Серед найцікавіших:
- мисливський замок графа Шенборна. Він збережений практично в первісному вигляді, і це стосується як архітектури, так і внутрішніх інтер’єрів. Дуже цікавий той факт, що побудований він відповідно до астрономічних принципів. Символічну інтерпретацію має кожен елемент фасаду. Наприклад, в замку 365 вікон, 52 кімнати (кількість тижнів в році), 12 виходів – по числу місяців. Крім того, навколо замку розкинувся англійський парк, площа якого сягає 19 Га;
- чинадіївський замок Сент-Міклош. Цю фортецю було збудовано у 15 ст. Нею володіли чимало господарів, її стіни стали свідками численних історичних подій. На її життєвому шляху є як періоди занепаду, так і розквіту. У 2001 році замок орендувала сім’я художників з Закарпаття, і навіть проводили по ньому екскурсії. Крім того, це дуже популярна локація для влаштування весільних церемоній, мовляв, це стане запорукою довгого та щасливого життя подружжя;
- мукачівський замок Паланок. Він один з найвідоміших об’єктів в нашому списку. Це не дивно, адже він є просто легендарним не лише для України, але й для всієї Східної Європи. Височіє він на Замковій горі, на 68 метрах, на околиці міста. Точної дати побудови цієї фортеці ніхто не знає, але приблизно його зведення датують 11 століттям, за часів Київської Русі. Крім того, що ви побачите саму споруду, також зможете відвідати історичний та краєзнавчий музеї.
Ще один цікавий замок, однак не настільки естетично привабливий, розташований неподалік Ужгорода. Це ніщо інакше, як замок ордена Тамплієрів, який має назву Середнянський. Зведений він у 1146 році як дозорна башта. За необхідності міг перетворитись на потужний пункт кругового обстрілу. Незважаючи на руйнівний занепад, це те місце, яке варто відвідати в Закарпатті, до того ж це ще й дуже дешево.
Закарпаття для відпочинку та отримання естетичного задоволення – ідеальне місце. Адже тут унікальна архітектура, чимало пам’яток природи, в тому числі чудес України. Ну, і звичайно, не можна не згадати про оздоровчі можливості. Варіантів безліч – обирайте на свій смак.