Сучасна людина приділяє дедалі більше уваги своєму здоров’ю та красі. Підтримувати їх в умовах божевільного ритму життя, поганої екології, постійних стресів стає все складніше.
Тому особливу цінність становлять такі процедури, які не тільки допомагають поправити здоров’я, а й приносять задоволення, дають можливість відпочити, розслабитися. Чудовим прикладом є курорти Закарпаття з природними термальними басейнами.
Пропонуємо разом розібратися, що таке термальні води, користь і протипоказання яких досить часто викликають безліч запитань.
Що таке термальний басейн
Так називається басейн, у який вода подається безпосередньо з термального джерела. Вода з них підіймається на поверхню з температурою вище 20 °C. Залежно від її температури розрізняють такі види джерел:
- теплі – до 37 °C;
- гарячі – 37–50 °C;
- дуже гарячі – вище 50 °C.
Велику популярність мають гарячі джерела Закарпаття, зокрема ті, що знаходяться навколо міста Берегове, які мають чудовий цілющий ефект. Вода, нагріта природою, багата численними солями, мікро- та макроелементами. Термальні води в «Косино» мають температуру від 25–40 °C, що робить відпочинок на цьому курорті дуже приємним завдяки різноманітності та можливості вибрати басейн на свій смак.
Вода надходить із водоносних жил, які залягають на великій глибині, що виключає наявність хімічних домішок та інших шкідливих речовин. Завдяки цьому забезпечується її корисний вплив на здоров’я людини під час приймання водних процедур. Саме цю послугу пропонують відвідувачам термальних басейнів. Однак варто зазначити: перш ніж ухвалити рішення про відвідування бальнеологічного курорту, варто розібратися в терміні «термальні води» – користь і шкода цього природного ресурсу оздоровлення має бути проаналізована лікарем для вибору найкращого режиму прийняття цілющих ван.
Що лікують термальні води
Купання в термальній воді забезпечує чудовий ефект для здоров’я. Він поєднує в собі корисний вплив підвищеної температури та мінеральних речовин. У гарячому басейні у людини активізується обмін речовин, приводиться в тонус серцево-судинна та інші системи організму.
Мінеральні складові, що містяться у воді, активно проникають в організм через шкіру. Зазначимо, що термальні басейни в «Косино» є відкритими, що дає змогу домогтися дуже приємного й корисного поєднання теплої води та прохолодного повітря.
Чим корисні термальні води? Купання в таких водоймах забезпечує чудовий ефект для здоров’я, який поєднує в собі корисний вплив підвищеної температури й мінеральних речовин.
Купання в такому басейні сприяє:
- загальному зміцненню організму;
- поліпшенню обміну речовин;
- насиченню організму корисними мінералами;
- зміцненню імунітету та підвищенню захисних сил;
- ефективній профілактиці застудних захворювань і багатьох інших недуг.
Крім того, поліпшується стан і зовнішній вигляд шкіри.
У яких випадках не можна відвідувати басейни з термальною водою
Цілющі властивості термальних курортів – справжній дар природи. Однак перед відвідуванням краще переконатися в тому, що ніщо не загрожує стану вашого здоров’я. Отже, розберемося, у яких випадках варто відмовитися від відвідування джерел або попередньо проконсультуватися з фахівцем.
Застуда або грип
Коли організм посилено бореться з вірусами, від купання варто утриматися. Різкі перепади температур можуть заподіяти шкоду від термальних вод, аж до перегрівання та гіпертермії. Крім того, вода може додатково стимулювати вироблення мокротиння, що посилить кашель. Щоб не погіршити стан, спочатку лікуйте вірусні захворювання, а потім обов’язково приїжджайте купатися в термальних басейнах для підвищення імунітету.
Тяжкі захворювання серця та проблеми з тиском
Патології серцево-судинної системи – серйозна перешкода для відвідування термальних курортів. Перепади температур можуть викликати стрибки тиску, а це загрожує втратою свідомості або навіть летальним результатом. Наполегливо радимо утриматися від купання людям із гіпертонічною хворобою на останніх стадіях, з серйозними порушеннями кровообігу та проблемами з метаболізмом.
Онкологічні захворювання
У разі ракових захворювань складно передбачити, як зреагує організм на гарячий басейн. Однак у лікарів у цьому питанні відповідь однозначна: всі види онкології є протипоказанням для купання в термах.
Вагітність
Особливо перші місяці та завершальний етап. У період вагітності організм жінки вкрай вразливий. Ми рекомендуємо звести до мінімуму всі ризики, які можуть вплинути на плід.
Також прикріплюємо список захворювань, при яких перебувати в гарячому басейні небезпечно:
- туберкульоз;
- хронічні хвороби органів дихання;
- ускладнення після великих крововтрат;
- епілепсія.
Щоб убезпечити себе від серйозних ускладнень і не нашкодити здоров’ю, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем, спитайте про оптимальний курс лікування термальними водами. До, після та під час перебування в термальній воді прислухайтеся до власних відчуттів. У разі потреби звертайтеся до медичного фахівця.
Увага! Діти зростом до 1,3 метра допускаються в будь-який басейн лише зі спеціальними нарукавниками для плавання.
Закарпатські термальні води – показання
Термальні джерела також добре відомі потужним терапевтичним ефектом, що чиниться на організм людини. Купання сприяє поліпшенню стану й прискореному лікуванню серцево-судинних захворювань завдяки насиченню організму киснем, стимуляції артеріального кровотоку. Ці процедури призначають для лікування урологічних захворювань і хвороб жіночої статевої сфери.
Добре відомий лікувальний ефект термального басейну в разі шкірних захворювань, зокрема з псоріазом і нейродермітом, завдяки чудовій заспокійливій та антибактеріальній дії, нормалізації водно-ліпідного балансу. Також купання в термальному басейні дає хороший ефект під час лікування захворювань дихальних шляхів, опорно-рухового апарату, нервової та інших систем організму.
Важливо! Користь термальних вод беззаперечна. Але відвідувати бальнеологічні курорти, у тому числі «Косино», не рекомендують, коли хвороби перебувають у стані загострення.
Як правильно приймати термальні води
Щоб отримати максимум задоволення й користі, дуже важливо правильно вибрати термальне джерело. На території комплексу «Термальні води “Косино”» працює відразу декілька басейнів із різною температурою та хімічним складом води.
Оптимальний режим відвідування водойм – не довше ніж 15–20 хвилин. Повторювати сеанси купання можна до 3 разів на день.